Limit na kasy fiskalne w 2017 r. utrzymany

Znamy już zasady zwolnień z obowiązku rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej w 2017 r. MF opublikowało niedawno projekt nowego rozporządzenia ws zwolnień. Wynika z niego, że dotychczasowy limit zwolnienia nie ulegnie zmianie i nadal będzie wynosił 20 000 zł.

Projektowane przepisy głównie utrzymując rozwiązania stosowane dotychczas. Zmiany mają nieznaczny charakter, dotyczą przede wszystkim zwolnień przedmiotowych oraz terminów wprowadzenia kasy rejestrującej.

Od 2017 r. świadczenie usług i dostawa towarów z par. 4 aktualnego rozporządzenia, będzie wymagało rejestracji obrotu na kasie fiskalnej od pierwszej transakcji (dotychczas 'nowe’ usługi i towary na liście nie wymagały od razu zakupu kasy).

Ograniczone zwolnienie będzie dotyczyło osób dokonujących sprzedaży wysyłkowej – aby nadal korzystać ze zwolnienia, będą musieli złożyć specjalnej upoważnienie dla organów podatkowych do otrzymywania od banku danych o wszelkich obrotach na rachunku bankowym związanym z prowadzoną działalnością.

Ponadto projekt przewiduje nowe zwolnienia dla samorządu i usług opieki medycznej oraz masażu wykonywanych przez osoby niewidome.

Tagi:

Dodaj komentarz