Zmiany w interpretacjach indywidualnych od 1 marca 2017 r.

1 marca przynosi ogromne zmiany w strukturze i organizacji aparatu fiskalnego. W ramach nowych zmian, od marca interpretacje indywidualne nie będą wydawane w ramach Izb Skarbowych. Interpretacjami indywidualnymi zajmie się dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej. Wprowadzono nowe wzory interpretacji. Opłaty od wniosków należy wpłacać na konto Krajowej Informacji Skarbowej (nr konta 25 1010 1212 0064 6422 3100 0000).

Wnioski powinny być kierowane do Krajowej Informacji Skarbowej na adres:
ul. Teodora Sixta 17,
43-300 Bielsko-Biała
lub drogą elektroniczną (za pomocą skrzynki w systemie e-PUAP – na adres skrytki Krajowej Informacji Skarbowej).

Ponadto Krajowa Informacja Skarbowa przejmie dotychczasowe zadania Krajowej Informacji Podatkowej i Celnej. Wydawanie interpretacji i wyjaśnień znajdzie się zatem w rękach jednego organu. Być może dzięki tej zmianie doprowadzi się do bardziej jednolitej linii w interpretacjach. Dotychczasowe rozwiązania sprawiały, iż nawet w ramach jednej Izby Skarbowej w analogicznym stanie prawnym, podatnicy otrzymywali skrajnie różne odpowiedzi.

Więcej informacji o zmianach w nowotworzonej Krajowej Administracji Skarbowej można znaleźć na stronie Ministerstwa: http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/kas.

Tagi:

Dodaj komentarz